İletişimSite HaritasıEnglish  

MediorNet fiber optik ağları yeniden tanımlıyor

Riedel Communications, NAB2009 fuarında, sinyal taşımasını, yönlendirmesini, işlemesini ve çevirimini tek bir entegre sistem içerisinde sunan ve her yıl ses ve görüntü alanının geleceğinde önemli rol oynayan teknolojilere verilen "Mario Award's" ödülüne layık görülen MediorNet sisteminin tanıtımını gerçekleştirdi. MediorNet yalnızca basit noktadan noktaya linkler için değil aynı zamanda kullanıcıların basit bir fare tıklaması ya da yönlendirici kontrol sistemi aracılığıyla herhangi bir gelen sinyali dilediği bir çıkışa ya da birden fazla çıkışa göndermesine olanak veren sinyal yönlendirme sistemine sahip bir ağ çözümüdür.

Her bir MediorNet kasası, mainframe provides a router for 32 x 32 720p/1080i, 184 x 184 SD-SDI, 27,000 x 27,000 AES sinyalleri ya da bunların herhangi bir kombinasyonu için bir yönlendirici sunmaktadır. Bu kullanıcıların sistemlerini ihtiyaçları doğrultusunda tasarlamalarına olanak verir. Sistem, MediorNet kasalarını tek bir fiber linki üzerinden 153Gbit/s'ye varan bant genişliğinde ağ üzerinde çoklamaya izin veren entegre CWDM'e sahip ya da CWDM'siz Link Kartları da sunmaktadır. Bir MediorNet fiber linki, çift yönlü sinyal taşıması için her zaman çift fiber kablosundan oluşmaktadır. Kendi standart fiber alıcıları 40 metreye kadar olan mesafeler için minimum 18dB'lik optik bütçeye sahiptir. Daha uzun mesafeler için opsiyonel alıcılar da bulunmaktadır.

MediorNet'in yönlendirme algoritması, bir sinyali taşımak için her zaman en kısa yolu izler ve tüm fiber linklerin bant genişliklerini optimize eder. Bu, kaynaktan hedefe kullanılabilir doğrudan bir fiber bağlantının olmadığı diğer MediorNet noktalarına geçmeyi de içermektedir. Aynı zamanda yazılım tabanlı yayın kalitesinde ses işleme ve çevirme özelliklerine de sahiptir. Yazılımın açık yapısı, Riedel ya da üçüncü parti üreticiler tarafından çıkarılacak MediorNet uyumlu işleme ve çevirme araçlarının herhangi bir donanımsal değişikliğe gerek kalmadan rahatça entegre edilmesine olanak verir. Sonuç olarak bu, harici aygıt ihtiyacını ortadan kaldıracak.

Üye Girişi
Üye Olmak İçin Tıklayınız
Arama
Anasayfa Hakkımızda Faaliyet Alanlarımız Markalarımız Ürün Kataloğu Müşteri Hizmetleri Güncel
LuckyEye