İletişimSite HaritasıEnglish  

Sonifex BLITS Ton Üreteci Fuardaydı

 

Sonifex IBC2008’de Redbox ses ürünleriyle birlikte radyo ve televizyon yayın istasyonları için bazı yeni ürünlerini sergiledi. Ana ürün, hat tanımaya yönelik Redbox RB-TGHD çok kanallı HD ton üreteciydi.

 RB-TGHD, yüksek tanımlı televizyon yayınlarında tipik olarak kullanılan BLITS 5.1 ve 7.1 surround ses içeren, çok kanallı ses sistemleri için hat tanıma sağlayan 8 kanallı bir ses tonu üreteci. Geniş çaplı kabul gören endüstri standardı ton dizilerini kullanarak, kanal kimliği ve ilgili seviyeleri kolayca belirlenebiliyor. Yayıncı birden fazla ses kanalını stereo bir sinyal içerisine mikslemek istediğinde, mikslerdeki doğru kanal düzeni belirtilebiliyor. EBU R49, GLITS ve BLITS stereo dizi, EBU R49 ve BLITS kanal tanıma standart faz kontrolü gibi tone dizileri kullanılabiliyor.

GLITS, 1980’lerin ortalarında BBcTV ses danışmanı Graham Haines tarafından geliştirilen, stereo sistemler için bir test sinyali olan “Graham’s Line Identification Tone System” ifadesinin kısaltılmış şeklidir. BLITS ise surround ses malzeme için standart bir kanal tanıma ve ayar biçimi sağlamak amacıyla Sky television ses danışmanları Martin balack ve Keith Lane’in geliştirdikleri “Black and Lane’s Ident Tones for Surround” ifadesinin kısa yazılımı.

RB-TGHD’nin, her ikisi de analog ve dijital ses çıkışları veren iki modeli var. RB-TGHDX 3 uçlu XLR konnektörlerde dengeli AES/EBU dijital ses çıkışları sunuyor. RB-TGHDB ise BNC konnektörlerde dengesiz dijital ses çıkışlarına sahip. Her iki model de 3 uçlu XLR konnektörlerde 8 dengeli analog çıkış sağlıyor.

Analog görüntü, dijital görüntü veya dijital sese (AES/EBU veya dünya saati) senkronizasyon sağlamak için opsiyonel senkronizasyon referans giriş kartları da var.Bu yeni ürünler, tüm Redbox dijital ses çeviricleri, eşleştirme yükselteçleri, mikserler, kaynak seçme birimleri, sessizlik algılama birimleri, sınırlayıcılar, güç denetleyicileri ve stereo-mono çeviricilerle beraber sunuldu.

1U kabin montajlı ses monitörlerinin referans monitörü serisi, DHY-03 dijital telefon hybrid, S2 hybrid analog/dijital radyo yayın mikseri, D:Scribe çevriyazı yazılımının v2.0 sürümü de fuarda sergilendi.

Üye Girişi
Üye Olmak İçin Tıklayınız
Arama
Anasayfa Hakkımızda Faaliyet Alanlarımız Markalarımız Ürün Kataloğu Müşteri Hizmetleri Güncel
LuckyEye