İletişimSite HaritasıEnglish  

RAI, ilk Lawo Crystal konsolunu kurdu

İtalya’nın ulusal devlet televizyonu, “Radio Televisione Italiana (RAI)”, yenilenmekte olan bünyesindeki Yol Güvenliği Koordinasyon ve Bilgi Merkezi stüdyosu (“CCISS”) için yeni-jenarasyon Crystal sistemleri sipariş ederek ilk kez bir Lawo konsolu sipariş etti.

Saxa Rubra’daki RAI Production Center’daki ‘yeni’ CCISS stüdyosunun inşası, programlaması ve test edilmesi sona yaklaşırken, yıl sonunda işletime geçmesi bekleniyor. CCISS, RAI tarafından yedi gün yirmi-dört saat canlı olarak yol ve trafik sağlamak, ve RAI kanalları olaran Radio1 ve Radio2 üzerinden yayınlanan ‘Onda Verde’ yayın bültenleri için materyal hazırlamak üzere kuruldu.

Patch panel işletimlerinin bir çoğunu kaldıran RAI, bunun yerine tamamen bir grafiksel kullanıcı arayüzü (“GUI”) aracılığı ile kontrol edilen bir dijital sanal matris kurdu. Kurulumda, SDI arayüzleri ve 8-fader yüzeyli bir Lawo Crystal temel üniteye ek olarak, RAI bakım departmanı için tamamen rack montajlı ve bilgisayardan kontrollü olan VisTool Runtime, ve VisTool Edit ile bir PC monitörü kullanıldı.

Lawo Crystal, standart uygulamalar için kullanıma hazır konfigürasyon ile teslim edilirken, bireysel kullanıcı iş akışlarına adapte edilmesi adına, özel konfigürasyonlar için programlanabilir biçimde teslim edildi. 4’den 16’ya kadar fader ile bulunabilen Crystal, ayrıca 288’e kadar giriş ve çıkış için entegre martis ve diğer konsol ve matrisler ile akıllı ağ kurma özelliğine sahip olarak geliyor.

 

Üye Girişi
Üye Olmak İçin Tıklayınız
Arama
Anasayfa Hakkımızda Faaliyet Alanlarımız Markalarımız Ürün Kataloğu Müşteri Hizmetleri Güncel
LuckyEye