İletişimSite HaritasıEnglish  

Power FM , ilk kez Digigram yayınında

IQOYA IP ses yazılım ve çözümleri ailesinin bir parçası olan SIP yazılımına sahip 1.0 IQOYA V*MOTE ''audio-over-IP'' kodeklerinin 1.0 versiyonunu henüz daha yeni çıkarmış olan Digigram, ilk kez V*MOTE*CALL sisteminin Power Radio Group tarafından başarılı şekilde gerçekleştirildiğini açıkladı.

V*Mote, uzak konumdan yayına katılımda, genellikle sahadaki bir muhabirin stüdyoya yayın yaptığındaki gibi uygulamalarda kullanılan bir IP-üzerinden-ses kodeği. Yalnızca ''V*MOT'' yazılımını bir laptop PC’ye kurarak, o dizüstü bilgisayarı profesyonel bir ''katılım'' kodeği haline getirmek mümkündür. Gelişmiş ergonomisi, kullanım ve kurulumu kolaylaştırarak, muhabirin tek bir tuşla bir haber odasına veya stüdyoya bağlanmasını sağlar.

''V*MOTE''u ilk kez, Türkiye’nin en popüler meteorolojistlerinden biri olan Bünyamin Sürmeli kullandı. Uygulamanın lap top bilgisayarına yüklendiği Sürmeli, işi için neredeyse bir aylığına Los Angeles’a gitti. Stüdyoda ise, SIP protokolüne de sahip bir IP ses kodeği yazılımı olan V*CALL, stüdyo’nun bilgisayar iş-istasyonu’na kuruldu. Bir ses arayüzü ile birlikte kullanıldığında, muhabir ile stüdyo arasında tamamen-dubleks bir bağlantı kuracak şekilde, profesyonel ölçülü bir ''katılım'' kodeğine sahip olmak, bir saniyeden fazla sürmeyecek bir iş haline geliyor.

Üye Girişi
Üye Olmak İçin Tıklayınız
Arama
Anasayfa Hakkımızda Faaliyet Alanlarımız Markalarımız Ürün Kataloğu Müşteri Hizmetleri Güncel
LuckyEye