İletişimSite HaritasıEnglish  

Guinness Rugby maçlarında, surround ses için Soundfield tercih edildi

SoundField LogoSenelerdir, maçları HD formatında; ama, 5.1 surround olmadan yayınlayan Sky Sports, teknolojilerini geliştirerek izleyicilerine daha canlı ve daha gerçekçi bir yayın sunmak amacıyla, Kasım 2008'de başlayan Rugby Union Guinness ligine ait yerel maçların yayınlarında kullanmak üzere Soundfield DSF-2 surround mikrofon ve DSF-3 dijital 5.1 surround ses prosesör sistemini tercih etti.

Surround mikrofon ve ilgili prosesör, yapımı yeni tamamlanan ve İngiliz yayın hizmetleri firması Telegenic'e ait T16 isimli HD OB araca, kalıcı olarak yerleştirildi ve turnuva süresince, İngiltere'de oynanan bütün maçların yayınlarında kullanıldı.

DSF-2 mikrofon DSF-3 ile birleşerek HD yayınlara eşlik edecek surround sesi kayıt ve yayın için bütün dijital çözümleri, yayıncılara bir mikrofonla sunuyor. DSF-2, faz uyumlu çok kanallı surround sesin 5.1 stereo ve M&S (isteğe bağlı eşzamanlı olarak) dahil değişik formatlarda çıkışına imkan veriyor.

DSF-2'nin ilk kullanıcıları arasında yer alan Sky Sports, İngiltere Premier Futbol Ligi, Şampiyonlar Ligi, Rugby Ligi ve kriket maçlarına ait yayınlarda da surround ses kullanmaya karar vererek, yapacakları HD formatında yayınlar için birçok stadyuma ve yayın aracına Soundfield kurulumları gerçekleştirdi.

Üye Girişi
Üye Olmak İçin Tıklayınız
Arama
Anasayfa Hakkımızda Faaliyet Alanlarımız Markalarımız Ürün Kataloğu Müşteri Hizmetleri Güncel
LuckyEye